sobota, 8 kwietnia 2017

CRACOW FASHION WEEK 2017 - No Waste Show w Studio Zabłocie (dużo zdjęć!)

W niedzielę 25 marca w Studio Zabłocie odbył się No Waste Show - pokaz mody ekologicznej stworzonej z materiałów recyklingowych.
Katarzyna Dworecka - moim zdaniem najlepsze i bezkonkurencyjne sylwetki z No Waste Show! Projektantka ma zdecydowanie niepowtarzalne pomysły, jej koncepcje są naprawdę wyjątkowe - u mnie wywołały ogromne emocje! Gdyby jedno z moich marzeń się spełniło, to będąc na pokazach w ramach London Fashion Week wybrałabym look z różową przepiękną bluzą uszytą z materiału o strukturze pianki(?). Idealne zrozumienie obecnych trendów w autorski sposób - połączenie wspaniałego projektu z rajtkami fishnets oraz futrzanymi klapkami. Zaprezentowane dwa zestawy idealnie trafiają w mój gust !!! Mocno trzymam kciuki za dalszy rozwój projektantki!

Osiemdziesięciu studentów I i II roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w procesie realizacji swoich projektów posłużyło się wyłącznie materiałami z odzysku - zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Cracow Fashion Week - „Fashion and Ecology”. Podczas szycia ubrań wykorzystano ścinki materiałów, stare koce czy guziki. Tematem przewodnim prac były szeroko rozumiane wspomnienia z dzieciństwa. Na wybiegu zobaczyliśmy także gościnne kolekcje Zuzanny Hrubošovej oraz Pauliny Bubík Szotkowskiej.

Chciałabym zaprezentować Wam zdjęcia paru sylwetek z No Waste Show, które spodobały mi się najbardziej bądź w jakiś sposób zwróciły moją uwagę. Szczerze mówiąc, wiele z zaprezentowanych ubrań bardzo przypadło mi do gustu i z ogromną chęcią nosiłabym je na codzień! Są to projekty m.in Katarzyny Dworeckiej, Diany Gulati, Barbary Bylevsky, Darii Grzywy czy Karoliny Jakubowskiej. Zobaczcie zdjęcia z pokazu - udało mi się usiąść w pierwszym rzędzie!
 Magdalena Kasperczyk - silna inspiracja podróżami; spódnica wykonana z mapy geograficznej, przeciwdeszczowa kurtka z konturami kontynentów i przeźroczysty plecak o kroju worka na skręcanych sznurkach.

Anna Tereszkiewicz 

Mateusz Pławny

Anna Jędrzejczyk-Drożdż

 Nina Wisz

Klaudia Kuznowicz

Daria Krawczyk

Oliwia Mazur

Jakub Ramian

Emilia Olkowska 

Oliwia Jankowska 

Inga Załucka

Kordian Mędrala

Mam dla Was dla krótkie filmiki z finału pierwszej części No Waste Show oraz wspomnianego pokazu gościnnego.
Finał jednej z części show - pokazu projektów studentów I roku SAPU

Gościnna kolekcja czeszki Zuzanny Hrubošovej; wykorzystano kable światłowodowe - zwróćcie uwagę na migające paski torebek!

Agata Puś

Diana Gulati - cekinowe naszywki inspirowane "Gwiezdnymi Wojnami"

Hanna Mikhalkevich

Magdalena Gruzińska

Kalina Kocemba

Wioletta Podsiadlik

Agata Lewandowska

Katarina

Barbara Bylevsky

Aleksandra Kustra

Darya Bayarkina

Katarzyna Dworecka

Magdalena Antosik - wzory z brokatu zatopione w transparentnej ramce na plecach bluzy 

Aleksandra Lipkowska

Łukasz Błachut

Anna Siemińska

Kalina Adamska

Oriana Czepiec

Agata Pięta

Tetiana Tymofieieva

David Kotowski

Paulina Pawlikowska

Karolina Jakubowska

Paulina Kruk

Marianna Mendyk

Magda Saba

Waleria Dulcze

Kamila Kowalik

Daria Grzywa - błyszcząca spódnica i dół sukienki kojarzą mi się z pentelkową plecionką filofun


Studio Zabłocie - hala, w której odbywał się pokaz przed rozpoczęciem została oświetlona intensywnym niebieskim światłem. Wraz z początkiem show światło zmieniło kolor i rozbłysneło w ciepłych barwach.


Share:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blog Design Created by pipdig