sobota, 29 kwietnia 2017

Fashion Square - blok pokazów design / część I

W sobotę 22 kwietnia, wzięłam udział w pierwszej edycji Fashion Square - jednego z największych wydarzeń modowych organizowanych w Krakowie. Post z drugiej części pokazu tutaj!
Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską stanął wielki namiot, gdzie odbywały się kolejno pokazy marek dostępnych w GK, biżuterii i dodatków oraz blok pokazów design, podczas którego swoje kolekcje zaprezentowały polskie brandy m.in BezAle, Enugo czy Wearso.Organic. W tym roku, Dorota Wróblewska, znana producentka pokazów i widowisk modowych wspólnie z Galerią Krakowską zorganizowała pierwszą edycję Fashion Square, gdzie zaprezentowano ponad 40 kolekcji projektantów i marek. Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji!!!

M by Maja Palma
Jako pierwszą pokazano Malibu blues marki M by Maja Palma. Dominiwały głównie odcienie błękitu i szarości.

Andrzej Foder
Na pokazach organizowanych w ramach Fashion Square nie zabrakło również mody męskiej - R27 Andrzeja Fodera to sylwetki stworzone z maskujących oraz technicznych tkanin wojskowych połączone z klasycznym stylem poddanym zmianom w konstrukcji. 

PtAszek
Następnie mogliśmy zobaczyć ubrania zaprojektowane przez Monikę Ptaszek. W kolekcji autorskiej marki PtAszek urzekły mnie delikatne i bardzo kobiece koronki idealnie współgrające z czarnymi dodatkami w postaci pasków, komplet luźnych spodni i bluzki uszyty z gładkiego burgundowego weluru (Dorota Wróblewska wybrała sylwetkę z pokazu jako outfit na galę wieczoru Fashion Square!) oraz niezwykła jedwabna sukienka w kwiaty, która w ruchu układała się wprost przepięknie!

Enugo by Natalia Golec
Prezentacja Enugo, marki stworzonej od podstaw przez niesamowicie uzdolnioną projektantkę Natalię Golec - absolwentkę Międzynarodowej szkoły kostiumografii i projektowania ubioru, podobała mi się zdecydowanie najbardziej. Natalia Golec pokazała kolekcję na naprawdę wysokim poziomie, w której połączyła modę ze sztuką - inspiracjami były rzeźby Alison Shots oraz proces topnienia metalu. Podziwiam interpretację inspiracji w tak szczególny sposób -  proces stapiania się metalu został odczytany jako pewnego rodzaju niszczenie materii, co doprowadziło do stworzenia dekonstrukcyjnych projektów takich jak charakterystyczne wiązane spodnie, marynarki oraz najpiękniejszej sylwetki z kolekcji - rozciętych spodni zestawionych z luźną białą koszulą z motywem linii i metalicznym printem! 

Wearso.Organic
Marka Wearso.Organic zaprezentowała swoją kolekcję Wonderwear. Na pierwszym miejscu postawiono kwestię kamuflażu, mającego na celu uwolnienie umysłu. Mnie do gustu najbardziej przypadły monochromatyczne ciemne sukienki uszyte z lejących warstw materiału. Po za nimi, pojawiła się masa printów utrzymanych w kontrastujących barwach bieli i czerni.

Część II posta o bloku pokazów design Fashion Square tutaj!

Share:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blog Design Created by pipdig