niedziela, 30 kwietnia 2017

Fashion Square - blok pokazów design / część II

W sobotę 22 kwietnia, wzięłam udział w pierwszej edycji Fashion Square - jednego z największych wydarzeń modowych organizowanych w Krakowie. Post z pierwszej części pokazu tutaj!
Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską stanął wielki namiot, gdzie odbywały się kolejno pokazy marek dostępnych w GK, biżuterii i dodatków oraz blok pokazów design, podczas którego swoje kolekcje zaprezentowały polskie brandy m.in BezAle, Enugo czy Wearso.Organic. W tym roku, Dorota Wróblewska, znana producentka pokazów i widowisk modowych wspólnie z Galerią Krakowską zorganizowała pierwszą edycję Fashion Square, gdzie zaprezentowano ponad 40 kolekcji projektantów i marek. Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji!!!

Shabatin by Ewa Szabatin
Kolejną marką na Fashion Square była Shabatin, stworzona przez tancerkę Ewę Szabatin. Na wybiegu pojawiły się żywsze niż do tej pory barwy, natomiast zostały stonowane tworząc wielokolorowy obraz całej linii. Według mnie, najciekawszymi sylwetkami były różowa żakardowa kurtka o fasonie bomber ze spodniami oraz oliwkowa sukienka z falbanami wykonana z delikatnego transparentnego materiału.

Anna Maria Zygmunt
W kolekcji Anny Marii Zygmunt pojawiły się głównie kolory z palety podstawowych barw - czerwony, niebieski oraz żółty, które wywołują wrażenie wyraźnych inspiracji folkiem. 

Maciej Soja
Maciej Soja zaprojektował sylwetki, w których wyrazisty chabrowy niebieski i mocny czerwony zostają przełamane bielą. Charakterystyczne były wykonane z kwiatów wianki na włosach modelek. Mnie do gustu najbardziej przypadł pierwszy projekt - komplet w stylu kimonowym z bluzką uszytą z siatki, szortami i podkolanówkami z motywem. 

Ewa Chojnacka - "You talk t0o much"
Kolekcja Ewy Chojnackiej - absolwentki Krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru - "You talk t0o much". Ubrania wykonane z wysokogatunkowych tkanin i plisowanych ręcznie wełen, prezentowano pierwszy raz podczas Cracow Fashion Week. Konceptualne projekty zostały zainspirowane życiem na morzu, żeglarstwem oraz wertykalną formą latarnii morskiej. 

BezAle
Blok pokazów design zakończyła minimalistyczna kolekcja BezAle, brandu łączącego dwa pokolenia - matki i córki. Stonowana kolorystyka stanowiła perfekcyjną bazę do stworzenia prostych, wyjątkowych i utrzymanych w pewnym rodzaju klasyki ubrań, które idealnie nadają się do noszenia w każdej sytuacji. 

Namiot na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, w którym odbywały się pokazy w ramach Fashion Square.
Share:

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Blog Design Created by pipdig